What is a "package"?

A package allows you to purchase 12, 48, 96, or 144 hours of private lessons at one time. The number of hours depends on the plan you select and you have 12 months to use up the lessons.

With a one-time payment plan, you’ll have the freedom to allocate your lessons at the frequency of your liking. For example, if you select a one-time payment option for 60 lessons (per year), you can 1) hold 5 lessons per month for a year; or 2) hold 6 lessons per month for 10 months, then take 2 months “off”. It’s completely up to you! 

Did this answer your question? Thanks for the feedback There was a problem submitting your feedback. Please try again later.

Still need help? Contact Us Contact Us